ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4466436
*
nr 446 6436
Spegel
Oval, höjd: 150
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 januari 2007
kl 16:36:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 23:29:57
1
300 kr
13/1 13:38:13
2
350 kr
14/1 19:23:04
3
400 kr
15/1 10:43:25
4
450 kr
15/1 11:04:18
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 446 6436
Spegel
Oval, höjd: 150
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 januari 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/1 23:29:57 | 1 | 300 kr |
13/1 13:38:13 | 2 | 350 kr |
14/1 19:23:04 | 3 | 400 kr |
15/1 10:43:25 | 4 | 450 kr |
15/1 11:04:18 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27